jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

Which kind of organisms use photosynthesis?
Who were the main leaders of the underground railroad in the early 1840s?
The majority of the important roles in the southern society went to A slaves B women C men
Two consecutive whole numbers that 106 square root lies between
Five friends made 100 dollars working together.how much did each person make if the earnings are divded equally ?
The scale on a map reads "3 centimeters = 200 miles." If the distance on the map between Denver, Colorado, and Austin, Texas, is 12 centimeters what is the actu
Simplify 12(A - B).
Suppose there is unexpected deflation this year that reduces the aggregate price level by 10%. how does deflation affect borrowers and lenders?
What does Frost mean by the line “Her hardest hue to hold”? Seasons pass quickly but always return. Nature is constantly changing. Nature should be protecte
How to solve this problem. I don’t know how to do this and need help desperately