rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is a conditional statement ​
If 5 + 6i is a solution of a quadratic equation with real coefficients, then_______ is also a solution of equation.
i need help please idk what to do
If 1,000 gallons of oil cost $4,861, what is the cost of 35 gallons
What debt was the Stamp Act supposed to pay for? *
ΤΑ 5. How does the quote "We are already so far, so high! What? Are we really leaving these people down there?" contribute to the story? (Paragraph 7) O A It sh
What are the 5 themes of geography for ottawa?
a kit contains 600 letter tiles and 40 number tiles each tile has the same mass and the kit has a total mass of 2400 grams. what equation would represent this
What is 25 times 0.3?
What is the area of the rectangle below? 10 13