rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

what are 3 facts of the cold war
What is the exact circumference of a circle that has a radius of 10 cm? Select one: a. 10πcm b. 20πcm c. 100πcm d. 200πcm
What causes weather to remain the same several days in a row?
A chemical reaction involving substances A and B stops when B is completely used. B is thea. excess reactantb. limiting reactantc. primary reactantd. primary pr
HELP! Post World War II American foreign policy was based on the principles of containment, with Truman's highest priority being the limiting of military involv
The amount of solar energy the Earth receives from the sun is about 2 billionths of the Sun's total output at one time.TRUE OF FALSE
innovative as a sentence
Calculate the probability of flipping a coin 20 times and getting 20 heads
One mole of an ideal gas is isothermally expanded from 5.0 L to 10.0 L at 300 K. Compute the entropy changes for the system, surroundings, and the universe if t
Jocelyn sells necklaces for $8 each. It costs her $20 for materials to make the necklaces. Her net profit is displayed in the graph to the right, where x repres