ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Start time: 9:38 pm End time: 1:16 am
A race car travels in a straight line from the starting line to the finish line in 12.0 seconds. The race car accelerated from a stopped position to 90 m/s by t
(05.01 MC) (PLS HELP ME IT IS URGENT !!) If cos(w°) = sin(z°), which of the following statements is true? triangle ABD and ECD in which angle D measures 90 de
Viewed in historical terms, federalism has been a ________ principle, in that the relationship between the nation and the states has ________ to the needs of th
Where did the revolution began, before U.S.
Determine the 29th term of the sequence: 6, 30, 150, . ...​
The first bookshelf in the science fiction section of a library can hold 2 comma 768 books. The bookshelf has 8 shelves. Each shelf can hold the same number of
The sum of all angles in a rigging triangle ( all triangles) are a total of how many degree?a) 180°b) 135°c) 90°d) 45°
The sum of all angles in a rigging triangle ( all triangles) are a total of how many degree?a) 180°b) 135°c) 90°d) 45°
2x+5x+344x whats the answer