rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

The 2 areas behind the frontal lobe are the motor cortex and sensory cortex. TRUE OR FALSE plz explain!
How many Hershey kisses are in this 128 oz mason jar. Please help, it’s for a school contest!
0:00 / 0:06 Cutting down a rain forest and planting agricultural crops, such as coffee plants, would most likely result in
-8z+12=-12 plz help asap what is the answer and what does z stand for??!??
What metorphose take place in this myth
fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
According the table, CFLs are than incandescent bulbs. a. smaller b. larger c. brighter d. cooler
should be considered when choosing a location for your restaurant.
what is the slope help pls?
Help please if you can :)