agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did the Renaissance shape European art thought and religion
What does it mean when you have blue dots on the bottom of your feet?
After chromosomes are formed, during which phase of mitosis do the chromosomes attach to the spindle fibers by their centromeres?
At STP, which list of elements contains a solid, a liquid, and a gas? (1) Hf, Hg, He (3) Ba, Br2, B (2) Cr, Cl2, C (4) Se, Sn, Sr
the sum of 1/9 2/3 and 5/8 is
why is it so important for Greeks to honor and represent the gods on their currency
What historical event helped to spark the Harlem Renaissance and how?
Why are TV shows nowadays so boring?
name three criticisms that were made of the catholic church in the 1500s
A sample of gas confined in a cylinder with a movable piston is kept at constant pressure. The volume of the gas doubles when the temperature of the gas is chan