JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

true or false a trapezoid is a polygon, so all polygons are trapezoid. explain.
which organism would more closely resemble it's parent,one produced by asexual reproduction,or one produced by sexual reproduction? why?
Propane and oxygen react according to the equation: C₃H₈(g) + 5O₂(g) → 3CO₂(g) + 4H₂O(g). How many grams of water can be produced from the complete combustion o
25% of what nember is 19
A number is divided by 32 is 96. What is the number?
What is 0.75 as a fraction in simplist form
What steps did president Wilson have to take to make an official declaration of war?
What is 574 in expanded form
You are standing 1 meter from a squawking parrot. If you move to a distance three meters away, the sound intensity will be what fraction of its original value?
THE EXPRESSION COT THETA/CSC THETA IS EQUAL TO?