msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

What is the Lewis dog diagram
An aluminum-alloy bar of length 8 meters at room temperature (300 is exposed to a temperature of 100 ( = . what will be the length of this bar at 100
If f(x) = 2x2 + 5 and g(x) = x2 – 2, find (f – g)(x). A. x2 + 7 B. 3x2 + 3 C. 3x2 + 7 D. x2 + 3
Please help me with this problem
In the poem song of myself from what does whitman say his tongue and blood are formed
what is the volume of the sphere r 6
4.7m = 43.71 To isolate the variable on one side of the equal sign, divide both sides of the equation by . The solutio
Martino wants to arrange 18 square tiles into a rectangular shape with the least perimeter possible. how many tiles will be in each row?
Can someone help me understand this problem? I don't get how it was 210 because you have to put the decimal in? Thanks!
How do you write 9.1 as a percentage?