electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which is a site where sedimentary rocks form? a. deep underground b. forests c. volcanoes d. ancient seas
Rheumatoid arthritis is caused by: a bacteria a virus a reaction to an immunization an autoimmune reaction
If you were a doctor, and a lab technician told you that the results of a patient’s lab results were Gram-positive, what antibiotics would you prescribe for the
Which is larger 0.600 or 0.6
What are 2 products formed when zinc is lowered into the solution CuSO
I need five adjectives to describe a reindeer
Why did the Founding Fathers include the Bill of Rights with the Constitution?
in the last judgment god tells the judge that kugler committed murders because
What was the impact of the sense of group identity created by the Harlem Renaissance? a. It ended discrimination against blacks in America. b. It formed a basis
the body loses water and salts in sweat . Explain why drinking large volumes of plain water after exercising may affect the salt balance in the body.