shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

What is more important, what a person thinks or does?
i really need help on this! Solve the system of equations and choose the correct answer from the list of options. 2x + y = −4 y = 3x + 2 (-6/5, -8/5) (-8/5, -6/
from 65 to 144 find each percent increase round to the nearest percent.
What are carbohydrates composed of?
what two integers do 199 fall between
Which factor influences the early detection of a childhood disease by a physician? A. How close the doctor's office is B. The number of friends the child
Why is it important to be able to break down medical terms into component parts? why not just memorize each term?
In what way (or ways) is the current knowledge revolution a child of the industrial revolution?
What resulted from the harlem renaissance??
Which best describes the dictatorships in the early twentieth century in Mexico, Brazil, and Argentina? A) Of the three dictators in these areas, only Vargas in