nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Need help with these please explain what you did and for which one.
Which economic system has the following advantage and disadvantage? Advantage: The government provides services like health care to all. Disadvantage: Consumer
Which of the following ideas did Charles Lyell subscribe to? A: Human populations grow faster than their resources. B: Earth must be far older than most people
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! Based on the passage above, which statement BEST expresses George Washington's opinion on political parties?
Which statement demonstrates investing in physical capital to increase productivity
The capture of __________ for slavery became the early economic basis of the Carolina colony.
Why does the water in the ocean feel cold even though water holds heat?
the amendments concerning the income tax direct election of senators prohibition and womens suffrage were enacted during what period in us history
Can you guys Pls Pls Pls help me answer these. I left my textbook at school and this is due tomorrow.​
who were the franks? why were Europeans so frightened of the vikings? who was William the conqueror