khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Plot A(2,3) and B(2,5). What is the midpoint of points A and B?
HELP. Really really need help. ASAP please. Please help me with this. I will give out a lot of extra points and a Brainly to whoever does it good. Thanks.
Yochanan walked from home to the bus stop at an average speed of 5 55 km/h km/hstart text, k, m, slash, h, end text. He immediately got on his school bus and
With a $230,000 annual profit achieved from a $2,000,000 investment, the return on investment (ROI%) for a business would be
Plot A(2,3) and B(2,5). What is the midpoint of points A and B?
Select the values that make the inequality m 4 true. Then write an equivalent inequality, in terms of m. (Numbers written in order from least to greatest going
Salmon often jump waterfalls to reach their breeding grounds. Starting downstream, 3.02 m away from a waterfall 0.258 m in height, at what minimum speed must a
Salmon often jump waterfalls to reach their breeding grounds. Starting downstream, 3.02 m away from a waterfall 0.258 m in height, at what minimum speed must a
Explain the different stages in nutrition of amoeba ?
How the federal government supported nationalism in their intersections with the states