parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

How did Pope Leo III's crowning of Charlemagne as emperor of the Romans symbolize an increase in the Church's power? A. It suggested that emperors have the rig
Find the surface area of the prism below. Please see the attachment and a. 108cm ^2 is incorrect. Thanks!
Dave is three times as old as his sister. In seven years the sum of their ages will be 38. How old are they now?
Please help find the area?!
what animal has the lowest hearing​
US History Problem for 20 points!!
The Congressional budget act of 1974 requires Congress
the point (5,-1) is a solution of the equation:y=2x-11true or false​
This is a picture of a one-room house in South Carolina. (Picture below) Which social class MOST LIKELY lived in this kind of house? A) lower class B) small fa
Help me please help please