irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

I don't understand this question
Architecture was an important form of ancient art. True False
Question from Campbell Biology Chapter 16: 42) Which of the following represents the order of increasingly higher levels of organization of chromatin? A) nucle
Which cellular process is described by the chemical equation below? 6O2 + C6H12O6 → 6CO2 + 6H2O + energy Calvin cycle cellular respiration Krebs cycle
A bowling ball has a mass of 5 kg what happens to its momentum when its speed increases from 1m/s to 2m/s? A. The initial momentum is 5 kg*m/s, and the final mo
Solve 4√x-1=3 please show me how to do it
This might be really easy, but what is the difference between a factor and a multiple between numbers?
The reaction 4al (s) 3o2 ( g. → 2al2o3 (s) δh° = -3351 kj is ________, and therefore heat is ________ by the reaction.
If you were an artisan in ancient sumer.list three crops you would produce. List three reasons why
Anyone wanna help me out? PLEASE ASAP