quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

CHURA AND MARWE Why is chura accepted among the masai A.the masai appreciate his kindness and his soft demeanor B.the masaid respect chura's strength and braver
Most fertilizers contain ammonia (NH3). Ammonia forms when hydrogen reacts with nitrogen. Which equation correctly represents the chemical reaction that forms a
If u is a unit vector, find u · v and u · w. (assume v and w are also unit vectors.) equilateral triangle
what are the chief steps leading to the definition of history given in the paragraph beginning “This line of reasoning...” Why not just look up a definition of
Definition of organism
The formula for the area of a circle is A=1/2bh . Write an equation that shows the formula in terms for h . <<< can anyone help
If 5 school buses arrive, each carrying exactly 42 passengers, which expression would you use to show how many people in al arrived on the school buses
When hydrogen and oxygen combine to form water, water would be?
How does the theory of plate tectonics explain the location of certain mountain ranges?
Need help with number 9