jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

Convierte en plural estos sustantivos. 1. gobernador 2. tabú 3. raíz 4. identidad
Find the values of a and b.
503.782 rounded to the nearest tenth
plz help me answer that​
hello help for imparfait vs passe compose complete the sentence
Is this graph a function? Why or why not?
HELP QUICKTrue or False:The energy in food is chemical energy, which can be converted into mechanical, electrical, thermal, or other forms of energy in the body
what type of number is -421
What is the value of x if 5x +55 = 35?
plz help me answer that​