caydence83 caydence83
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

mckenna earns $12 per hour mowing her grandmother's yard what equation can i write

Respuesta :

himatthew111168
himatthew111168 himatthew111168
  • 03-02-2021

An equation could be 24/2(meaning 12 dollars every hour).

Please mark brainliest!

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following package deals is a better buy according to unit price? $5.73 for 3 cans $11.44 for 8 cans $13.55 for 5 cans $14.28 for 6 cans
How long until Chernobyl will be safe again?
create an expression equivalent to 4 (2x-3) -3x
9. What will happen if you forget to water your plants?
How did the United States acquire the territory that became the states of Arizona, California, Colorado, New Mexico, Texas and Utah? They were ceded by Mexico
Why do scientists believe that winters might be milder on the Eastern Seaboard in the future? A. A change in the amount of polar ice will make cold water stay a
What different types of bread are there? During what meals is it usually eaten? Why is bread such a common food in France or the francophone country you chose?
Find the area of the sector.
Which branch of government is responsible for enforcing and upholding laws? a. The presidential branch b. The executive branch c. The judicial branch d. The leg
Multiply and show the steps on how to solve this (2-3x) (3+8x)