nicole8659 nicole8659
  • 03-02-2021
  • Business
contestada

___ is evaluating similar items to check quality and price

Respuesta :

mbatts36 mbatts36
  • 03-02-2021

Answer:

Cost?

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

-8m+14+9m=-5 what does this simplifies to
How does the oil from the liver provide limited buoyancy in the absence of a swim bladder
Why did President Theodore Roosevelt sign a gentleman’s agreement with Japan?
Which of the following digits could replace the □ in the thousands place to make this statement true?39□,077 rounds to 394,000 if we round to the nearest thousa
How many oceans are there on Earth? four five six seven
Who owned everything in Egypt
Jeanine bought a new pair of hiking boots on sale door 15% off the regular price. If the regular price was $115.00, how much did jeanine pay for the hiking boot
Please please help me
The veto and the pocket veto are two ways that the _____ can reject a bill. Senate President Speaker of the House Vice President
A 9-kilogram bag of cement costs $12.22. What is the unit price, rounded to the nearest cent