ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

4b + 1 = 4b + 1 This is an example of which property below?
The intersection of a row and a column is referred to as a _____. cell style header row banded row
A constant net force acts on an object. which of the following best describes the object's motion?
who is the protagonist in the story, like the sun
the hydrologic, rock, and tectonic cycles are powered by two main energy sources. they are the _____. sun and moon
lol idk soooooooooooo
why are the ideas that earth undergoes change and is billions of years old important for evolutionary theory
As my brother and I walked out the front door for the long hike to our grandma’s store, it felt like we had stepped into an oven. Heat surrounded us and warmed
What pair of fractions have a common denominator with 3/10 and 2/5
If you get caught ditching what happens to you?