lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

What are 5 facts about landfill pollution?
which shortcut key is used to insert a new slide in PowerPoint presentation​
Using a calculator, work out (4.57 × 10-10) - (3.78 × 10-11) Give your answer in standard form.
Part A Which is a central idea of the text? “How to quit fast fashion: ‘Sometimes we don’t need retail therapy, we need actually therapy”” (a) It is possible t
the _________ abuts the lumen of the alimentary canal and consists of epithelium lemons propriety and muscular is mucosaa. submucosab. serosac. lamina propriad.
Savings Account Calculations Mitch deposits $1,300 in an account that pays 2.5% simple interest. He keeps the money in the account for 4 years without any depo
Expand to write an equivalent expression of negative 1/2(-2x + 4y)
if total production is R500 million and aggregate demand is R550 million​
I need help w this qusrion
how do you do similarity in right triangle ​