lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Fusion means "to divide." true false
Study Island- Rational & Irrational Numbers
As soon as macbeth commits murder, the weight of his conscience becomes almost _
The compound 1,2- dibromopropane could be formed from the reaction of
places with mild climates typically have ______ summers and ________ winters. hot; cold hot; cool warm; cool warm; cold
What is the appropriate tone for a cover letter? a. friendly b. authoritative c. scholarly d. professional
Consider the positions of carbon, nitrogen, potassium, and calcium on the periodic table. The atoms of which element attract electrons most strongly in chemical
select the antecedent of the pronoun in the following sentence. The strikers will return to work when the union representative have completed THEIR negotiations
What would be the total mass of the products of a reaction in which 10 grams of water decomposes into the elements hydrogen and oxygen?
subtract the fraction and simplify the answer 13/15 - 1/5