waterworkshehe waterworkshehe
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Pierce bought 16 ounces of motor oil for $2.24. How much is motor oil per ounce?

Respuesta :

zacharynoe2424
zacharynoe2424 zacharynoe2424
  • 01-03-2021

Answer:

$0.14

Step-by-step explanation:

Answer Link
Hoodog1
Hoodog1 Hoodog1
  • 01-03-2021

Answer:

0.14

Step-by-step explanation:

2.24÷16=0.14

Answer Link

Otras preguntas

According to the video, this career offers a good opportunity to do what? O supervise other workers O learn an employer's business Obecome physically fit Obuild
can anyone heelp me b
Convert 1.6 L to cubic centimeters
in a classroom of 15 men and 12 women, 2 different homework papers were selected at random. find the probability that both papers belonged to women
What does a botanist study
list the practical health knowledge that you can gain in your school​
who is an audience in theatre​
The ratio of two numbers is 9 to 8, and their sum is 187. What are the numbers?
A 50.0 ohm and a 30.0 ohm resistor are connected in parallel. What is their equivalent resistance? Unit=Ohms
Avoidant Restrictive Food Intake Disorder is characterized byA. distorted body image and an extreme limitation of calorie intakeB. limiting types and amounts