hellopleaseanswer hellopleaseanswer
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Please help me with both of the questions:)

Please help me with both of the questions class=

Respuesta :

glovercarrie
glovercarrie glovercarrie
  • 02-03-2021
the first one is 40 i will try and figure out the next one
Answer Link
JustJordan00
JustJordan00 JustJordan00
  • 02-03-2021
7. Would be C. $50
8. Would be D. $40 per hour
Answer Link

Otras preguntas

In your own words, how would you describe civic engagement?
A 4-pack of plastic flower pots costs $4.08. What is the unit price?
some of the students.......... participate of the quiz content. (has,have, is)​
Which is an example of genetic engineering?A. humans’ ability to digest cow milkB. some bacteria’s resistance to antibioticsC. golden rice enriched with vitamin
Why don't Americans get much information on the news about what is happening in other countries, unless it's a tragedy; yet everyone else in the world gets news
why styrene undergoes and ionic polymerization at a faster rate than p methoxystyrene​
PLEASE HELP: What are the solutions to the system of equations? {−x+y=4, y+12=x^2+x
Do you think Ming rulers should have ended the voyages of Zheng He? Write a 75- to 100-word paragraph to explain your opinion.PLLSS Help For test.
Which outcome is a direct result of hydrogen bonding?
Background information: In September 1941, this law was passed in Germany. Why would Hitler pass a law requiring Jewish people to wear a yellow star? Check all