tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

16.9 oz of Pepsi for $2.29 or 12 oz of Pepsi for $1.89?

Respuesta :

kelli321 kelli321
  • 03-03-2021
12 oz
jnnnnhh
yes bevayde it should be
Answer Link

Otras preguntas

last year only 60 women ran the marathon, and this year 84 woman ran. what is the % increase of the women runners?
I'm going to write a report on the successful female athlete.Is it a simple,compound or fragment sentence
a grocery store sells a 2.5 pound bag of mixed nuts for 9.25. the prices of mized nuts are proportional. determine if each of the following bags couldve been s
Which information is not necessary to solve this problem? Bruce works for 8 hours a day. He is paid after every 5 days of work. He has been working at his job
ABC is a triangle right agled at C if AC is equals to 16 cm and BC is equals to 12 cm find AB
it cost a manufacturer $8.75 produce a pair of sunglasses that sells for $29.99. How much must a manufacturer sell to make a profit of $17,884
Read the sentence. Later they discovered a faint trail through the dark forest. Which words are nouns?
Simplify your answer as much as possible. -27=5v-2
the equations of two lines are shown below. 3x-2y= -5 2x+3y=5 which statement about the graphs of the two lines is correct? A. The lines are parallel because th
How did the American Victory in the war of 1812 increase the country’s prestige abroad?