amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELP ASAP!!!!!! What are the organisms still alive that display some of the earliest vertebrate evolutionary characteristics?
Help please and thanks! I always give brainliest if it's correct! :)
What are the values of m when |2m – 2| = 5
Running an average rate of 6 mph how many minutes will it take Kyle to run 3 miles?
In three to five sentences, explain how Alexander Hamilton contributed to the founding of the U.S. government. Right about it and quickly!!!!!!!! I will report
First answer gets brainliest
What is one argument in favor of federal judges having lifetime appointments?.
If the circle radius is 27yd, how do I find the circumference without using pi?
How do readers of "My Cup of Tea" know that it is written in first-person point of view? A The story is told from the perspective of someone outside of the sto
Question 7 of 20 During the Middle Ages, which two religions fought for control of Spain? O A. Jews and Muslims B. Catholics and Muslims O C. Catholics and Chri