frankscm310
frankscm310 frankscm310
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​

1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=

Respuesta :

xxsunshine2008xx
xxsunshine2008xx xxsunshine2008xx
  • 03-03-2021

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.

Answer Link

Otras preguntas

Which property would be useful in proving that the product of two rational numbers is ALWAYS rational? A) a/b + c/d = ad + bc/bd B) a + b/cd = a/cd + b/cd C)
Consistent with the premises of strain theory, research finds that juvenile delinquency and gang membership is primarily caused by
The european country most successful in the new world in the 16th century was
List 5 responsibilities related to communication that you have to a patient.
Dow chemical corporation plans to build a laboratory dedicated to a special project. the company will not use the laboratory after the project is finished. unde
Is there any place on Earth where conduction cannot occur? Why or why not? Explain your answer fully.
To prevent accidental overdose, medications should be kept:
What are some facts about deep ocean waters?
The height of the triangle is 13/2 cm and the base is 6cm find the area of the triangle
idenrify the genotype of the male? Female?