Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

need help same math paper but the back now I hope your able to read it cleary I need help with hw
Precalculus question, image attached.
What is text structure
suppose a-b=0 what’s ab
using inductive reasoning, what are the next two number in this set? 2,3/2,4/3,5/4,
which answer goes into the box? (90° clockwise rotation, 90° counter clockwise rotation, translation, or glide reflection)
Which expression is equal to (21)(7)(3x) using the associative property? (21 · 7 · 3)x (7)(21)(3x) 32(7 + 3x) (3x)(7)(21)
Rhombus ADEF is inscribed into a triangle ABC so that they share angle A and the vertex E lies on the side BC . What is the length of the side of the rhombus i
Hi how are I have some questions about English subject can you answer for me please?
Which Roman emperor was responsible for a major shift in the dominate religious attitude of the Roman Empire?