BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

A leaf is a simple combination of various chemicals. True False
5+4+2 (-3)+7+(-5) equals to?
what is a simple subject and simple predicate in this sentence the Learning Center bulletin boards are fun to decorate
How did the surprise attack on pearl harbor change the public's opinion about the war?
A washer and dryer cost $600.00 combined. The cost of washer is 3 times more than dryer. What is cost of dryer?
X2-x+12=0 Have to solve for x
A number decreased by 10 is greater than -5. How can I write this in an inequality?
Prove triangle dih is congruent to triangle egh
How does the absorption of ultraviolet radiation by the ozone layer help sustain life? a. This process helps maintain the temperature of the Earth. b. It keeps
Through the process of simple diffusion, materials move across a cell membrane A) from an area of higher concentration to an area of lower concentration. B) fro