person8546
person8546 person8546
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.21 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?​

Respuesta :

jariviamontes
jariviamontes jariviamontes
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 for 16 ounces

Step-by-step explanation:

0.21×16=3.36

Answer Link
elijahshanks23
elijahshanks23 elijahshanks23
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 total

Step-by-step explanation:

0.21 * 16 = 3.36

(P.S., pls mark me brainliest, and have a nice day)

Answer Link

Otras preguntas

Add the following fractions.3/8 + 5/12 =
What is the factor of (2ab)(-5ab)
what is 3 2/5 times 2 1/3
What is the answer to split 56 in the ratio of 3:4
Lane is 10 times Mels age.  If the difference in their age is 27, how old is Mel?
find the area of a triangle given that c=40m b=20m a=48°
jessicas shoebox is 20 centimeters long and 10 centimeters wide. how many more millimeters is the length of the shoebox than the width
Which one of the following is smallest in size ?N3-               O2-               F-                Na
Given that 500w = 3 * 700, find the value of w.
If the sun ran out of energy what would happen to the energy resources on earth