tamirrasargent6529 tamirrasargent6529
  • 02-05-2021
  • Mathematics
contestada

For every 2 hours, approximately $1,186 worth of product is sold to consumers. How much money will the company for an entire month (30 days)?

Respuesta :

starsstayforforever starsstayforforever
  • 02-05-2021

I believe that the answer is $426,960.

I hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

0.329 rounded to the nearest hundredth
Is the equation y=9x linear
uma wanted to have a test average of 85%. On her first 7 tests she averaged 83% on her tests. what does she need to get on her 8th test to have an overall avera
Learning Task 5: Identify the missing words to complete translate the analogies into sentences. Write your answers in your notebook. ce​
A number has 6, 2, and 7 as some of its factors. Which number could this be?
What is the total displacement of the object? Use the information from the graph to answer the question m Velocity vs. Time 40 30 Velocity (m/s) 20 10 0 0 5 10
I think she is reading a story. ( into negative statements)​
Write the equation of a line perpendicular to y = 1/3x - 9 that passes through the point (-6, 10) O y = -3x + 6 O y = -3x - 8 O y = 1/3x - 9 O y = 1/3x + 10​
Where is the Ridge and Valley region of Georgia located? A) northeastern part of the state B) far northwestern corner of the state C) between Alabama northward
8a – (1 + 5a) = 4(3a – 11) – 20 Find a