emotejis
emotejis
03-05-2021
Mathematics
contestada
Does anyone know this
Respuesta :
amkmoseley
amkmoseley
03-05-2021
Answer:
16.7
Step-by-step explanation:
You need to use the pythagorean theorem
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
The number of fat calories varies directly with the grams of fat. There are 27 calories for each 3 grams of fat. what is the constant for the direct variation g
Which of the following lists include moderate to vigorous physical activities that you can participate in outside of school?
organic milk cost $2.25 per half gallon at this rate how can the price of organic milk be determined ?
Which sentence uses third-person point of view? a. I think the end of this story is a fantastic use of irony. b. The reader is left with a punch of irony in t
The three main literary genres are
please help Read the scenario below. Which of the characters in the scenario plays a role most similar to the Ottoman Empire at the beginning of the Age of Exp
Sophia bought 2 jars of pickles for $65. What is the unit price?
What shape is a No Passing Zone sign?
what is 0.05×0.8 please help
Why do we feel stressed in situations where there is no real danger present?