haileemarz2025
haileemarz2025 haileemarz2025
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Crunchy peanut butter cost $325 for 259 g. in shop b it costs $408 for 340 g.
which shop gives you better value for your money?

Respuesta :

Jenna1705
Jenna1705 Jenna1705
  • 03-05-2021
Shop B. This is cause shop A charges about $1.25 for each g of peanut butter, while Shop B charges only $1.20 for each g of peanut butter. Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

what was the importance of the anglo oriental college
solve a/4 is less than 12
Jordan and Zach ran a mile. Jordan ran the mile 5 seconds slower than Zach. If Zach ran the mile in 8 3/4 minutes, how long did it take Jordan
-3 3/4 divided by 2 1/2
Simplify an expression for the perimeter of the rectangle
Lucy is pulling weeds out of her garden. The garden starts with 3 weeds, but each time Lucy pulls 1 weed, 3 more weeds grow in its place! How many weeds will be
Which of the following is an OPINION about the Star-Spangled Banner
Define gender stereotype
texto base, leia com atenção as afirmativas a seguir sobre o iluminismo e assinale a alter INCORRETA: (A Foi um período de ampliação do poder da Igreja Católica
triangle ABC is shown. what is cos ​