shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

Twelve movie tickets cost $84. How much does a single movie ticket cost?
Question In context, which of the following is the best way to revise and combine sentences 1, 2, and 3 (reproduced below) to create an effective opening senten
i need helpppp with this question
Help pls i will give 10 points
Suppose a state passes a minimum wage law that increases the minimum wage from $5/hour to $20/hour. The equilibrium wage prior to the minimum wage hike was $10/
Why does the app keep telling me I’m giving wrong answers
(-2,4) on cordinate plane
describe 3 ways in which the organs of the circulatory system and respiratory system are protected .
The Neglected Senses” is literary nonfiction. How is it different from fiction?
If something is revealed it is... A shown or made knownB closed C done againD hidden 7. Non-fiction is... A true and informationalB not real 8. Expresses means