Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

Select the best general question to formulate from the chapter question. How do you measure and compare acidity levels? How do you measure the acidity levels of
How to balance chemical equations?
18.2 18.45 18.6 18.76 I needed to order them smallest to largest did I do it right?
Is choosing 5 players to represent the team at a fundraiser a permutation or a combination? please explain
How many children did king John have
The average length of a female white-beaked dolphin is about 111 inches. What is this length in feet and inches? A) 9 feet 2 inches B) 9 feet 3 inches C) 10 fee
How do you use area on funny looking shape
a creek runs along a distance of 16,300 feet.About how many miles long is the creek
What does sectionalism mean in social studies?
how to simplify (5x²y³)²