VarawofwangelseaJe VarawofwangelseaJe
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

15 oranges were purchased.

Cost per orange: $0.45

c = total cost of oranges

Which equation shows
the total cost of oranges?

Respuesta :

Brik Brik
  • 02-12-2016
c=cost per orange ×no. of oranges purchased
Answer Link

Otras preguntas

What region became the industrial center of the United States during the Industrial Revolution? A. New England B. The Mid-Atlantic C. The South D. The M
,Florida convicted how many people of dui in a one year. From 2009 to 2010 10,839 36,872 45,098 63,019
A scatter plot is made with the data shown. Time (hr) 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Distance from Destination (mi) 320 280 240 200 160 120 80 40 0 What type of association
On the map above, people who were against slavery were most likely to settle in which states?
The outer boundary of a human cell is the
How did he immortalize virginia during the last year of his own life?
In "Everydau Use," what does Dee's name change most likely represent?
How does business practices affect the spending habit and budgeting practices?
Jessica is baking a cake. the recipe says that she has to mix 96 grams of sugar into the flour. jessica knows that 1 cup of this particular sugar has a mass of
Jeffrey is so preoccupied by his fear of germs that he always keeps his car and apartment windows sealed tightly, and refuses to allow anyone into his apartment