rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the simplified answer to the problem 9+5r-9r??
Compare the various effects that alcohol has on the mind and body at two different blood alcohol concentrations.
The sum of two numbers is 44.The larger number is 20 more than the smaller number. What are the numbers?
How do I Stargaze? Please help :)
Given the volume of a cube is 8 cubic meters, find the distance from any vertex to the center point inside the cube. (A) 1 m (B) √2 m (C) 2√2 m (D) 2√3 m (E) √3
What is an object with a very high resistance classified as?
What are Some of the Most Common Energy Sources?
solve the formula for the indicated variable  c=yt+y,for t (the solution is t=___)
how do you convert mol dm-3 to gdm-3 and vice versa
Solve the simultaneous equations 2x+3y=-3 3x-2y=28