greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

The seeds of plants contain a. ovules. b. embryos. c. sepals. d. both a. and b. .
which pair of angles in the figure below are vertical angles?
the analysis of population trends is important to political leaders, community leaders, and businesses
p= $350, r 3%, t = 2 years
hey can anybody help me out with this please
Large groups of galaxy clusters that appear in sheet like and threadlike shapes are known as
most offshore drilling occurs where?
Please help. My so called "friend" didnt want to help.
If you believe a person is having a stroke you should
Two competing internet companies have recently restructured their payment plans. Quick Net requires a $10 activation fee and charges $55 per month for their bas