andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Someone help dont scam or you get report. :)

Someone help dont scam or you get report class=

Respuesta :

MizukiIsEpik
MizukiIsEpik MizukiIsEpik
  • 03-06-2021

Answer:

Hi there!

The correct answer should be: $2.99 per kilogram!

Step-by-step explanation:

17.94 ÷ 6 = 2.99

Answer Link

Otras preguntas

At the candy store, a chocolate bar costs c dollars and a vanilla bar costs 2 dollars more than a chocolate bar. Jamie buys a chocolate bar and three vanilla ba
How did westward settlement and expansion led to the Indian Wars of the Great Plains such as the Massacre at Sand Creek?
Evaluate 14/g -j +hk when g = 1, h=4, j=7, and k=5
the perimeter of the polygon above is?
You spend $20 total on tubes of paint and disposable brushes for an art project. Tubes of paint cost $4.00 each and paintbrushes cost $0.50 each. You purchase t
What best explains the diversity of the Middle Colonies? The extreme geographical regions The varied immigrant homelands The wide range of economical pursuit
can someone help me with this?
_________ is the amount of data a storage device can move per second from the storage medium to ram.
Rewrite 7.25 as a mixed number in lowest terms. 7 25/100 7 2/5 7 1/5 7 1/4
A bag contains 5 red marbles and 4 green marbles. What is the probability of choosing a red marble then a green marble, without replacement?