friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Which of these is the most important reason for industrial growth? Labor Capital Resources Ingenuity
Which of the following equations is equivalent to the slope formula
a pair of sunglasses is on sale for $26. The origanal price of the sunglasses was $40 what percent of the original prive is the sales price
Chen-ling values group goals and group solidarity more than individual recognition for her professional accomplishments. her identity is based on her affiliatio
There came a rumbling noise out of its depths, louder and louder, and nearer and nearer, and sounding like the tramp of horses' hoofs and the rattling of wheels
A thesis must be supported by _____. evidence outlines paragraphs other novels
A process cost system would most likely be used by a company that makes select one: a. motion pictures. b. repairs to automobiles. c. breakfast cereal. d. colle
(1) My family has a quaint cottage at a small, private lake. (2) The cottage is about 75 years old, but we try to keep it in good condition. (3) The outside is
which language depended on word endings for meaning because it had no particular word order
HEEELLLLLPPP!!! VERY IMPORTANT!!!