justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

2(-n - 3) - 7(5+ 2n)
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER!!
Use the Remainder Theorem to find the remainder: (16x^4 – 8x^3 – 4x + 1) ÷ (2x + 1) 3 1 -1 5
If events A and B are independent, what must be true?
A retailer allowed 12% discount and sold a T-shirt at a loss of Rs 16. If he had sold it at 10% discount he would have gained Rs 20. For what price did he purch
do you think enough is done in your school to allow the disabled to move around? give reason
Write a simplified polynomial expression in standard form to represent the area of the rectangle below: (See photo) A. 2x^2 + 3x - 20 B. 2x^2 + 13x - 1 C. 2x^2
1 +32-10 divided by 2
The space between the canine and the first premolar in the lower jaw of some primates is a(n) Group of answer choices mandibular gap. alveolus. retrocanine spac
What is the relationship between the word pairs in this analogy??