makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

Which option allows you to customize the order of your data ? A)filtering B)sorting C)cell formatting D)cell style
Kyle has saved $70 and plans to save $20 a month, while Sylvia has saved $10 and plans to save $40 a month when will their savings be the same.
At the gym one balance beam is 15 feet long wile the others is 162 inches long which is longer
What is the numerator of the simplified expression? 2 n 3n-2 3n+2
To dazzle his students, Mr. Turner collected volumes of ammonia gas and carbon dioxide gas. As the two colorless gases were combined in a closed two-liter bottl
HELP PLZ ANSWER NOWWhy was there conflict between the Romans and the Jews?
A hi school is conducting a survey to see how many students have part time jobs. Would this sample be biased or unbiased? The sample: 100 random students in th
(I WILL GIVE YOU BRAINLIEST) Knowing the current condition of the population in the United States, which of these would MOST likely have contributed to the grow
The ___ period of Japanese history lasted for more than two hundred years​
What was a mayor of the palace