Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

what type of solution is x^2 + 10x + 25 = 0
“She ran across the grass like a cheetah chasing its prey” which kind of figurative language is used here?
The Andean Highlands in Ecuador are known as the ____. altiplano?, paramo? idk
Which choice correct completes the second sentence? Je veux voir votre livre de cuisine. Montrez ______. A) moi-les B) le-moi C) les-moi D) moi-le
really confused with this one, please help
a triangle has two sides of lengths 5 and 13 what value could the length of the third side be check all that apply
i honestly hate reading i don’t understand it someone please help me with this !!
For the last drop down answer is FG BC
if the object is not on your head, then its not a hat
In which sentence does the underlined noun clause contain an introductory word that has no function within the clause? A. A frenzy of interest was