frankidavis421 frankidavis421
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

better value for 15.3 ounce cereal

Respuesta :

tallabtall123
tallabtall123 tallabtall123
  • 02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce

Hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

What did the Greeks believe about the Oracle of Delphi?.
17. The goal of deindustrializing Germany was a part of the Plan. A. Truman B. Marshall C. Morgenthau D. Five-Year
Х Which statement is true about Cúcuta, Colombia? L A. Milk is a major industry of the city. B. It is smaller than San Cristóbal, Venezuela. C. It was founded i
find the x-intercept and the y-intercept of 2x + 6y =24
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPp
WILL CHOOSE BRAINLIEST Find the y coordinate of the y intercept.
WHAT IS A+Z DIVIDED BY 60 WHAT IS THE ANSWER
You are in the park near your house and notice someone staring at you. They appear to be suspicious and you suddenly feel afraid. Which of the following is the
Pls Help Will Mark Brainliest for quickest accurate answer and explanation!!
What are you being asked to solve in this problem? Cathy drove of a mile each day to work. What is the total number of miles Cathy drove to work after 5 days? h