27sorrellluc
27sorrellluc 27sorrellluc
  • 03-09-2021
  • Mathematics
contestada

If four apples cost $0.40, how much would six apples cost?

Respuesta :

MJTrxsh
MJTrxsh MJTrxsh
  • 03-09-2021

Answer:

0.60 :D

Step-by-step explanation:

Pls mark me brainliest ty :D

Answer Link
idrclol00
idrclol00 idrclol00
  • 03-09-2021

Answer:

0.60

Step-by-step explanation:

if 4 apples are $0.40 and 4+2 is 6 add 0.20

therefor 6 apples cost $0.60

Answer Link

Otras preguntas

Mr. Numkena volunteered to drive Hinton and his friends to the school dance. the car can carry up to 5 people, including the driver how many friends can ride in
If you throw a single die twice, what's the probability of first getting a 3 and then getting another odd number?
what is a iud????????????????
can someone pls help with this, I would appreciate it
What would the FISCAL policy action discussed in the article promote priced ability full employment and or economic growth
20 African countries and their CapitalI need quick answers pls ​
An experimenter wants to make a layer of carbon 70.0 Angstroms thick by evaporating carbon onto a clean glass surface in vacuum. (1Angstrom=10−10m .) He first l
$4500 5.5% for 4 1/2 years
O 17. Find the surface area of the sphere. 288 mm 900 mm² O225 mm² O 216 mm² r = 15 mm
When Metin’s phone is fully charged, it runs out in 32 hours if he only uses it for phone-calls, in 20 hours if he only uses it for the internet, and in 80 hour