jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

Similarly between cystic fibrosis and Down syndrome
the fraction 2 over 11 could be converted to repeating decimal show how to write the repeating decimal for this fraction
Þ1. Anolis cristatellus and A. cooki are both trunk-ground anoles that live on Puerto Rico. A.Þ cristatellus lives in a shady, forest environment, while A. cook
which statements is true regarding a baby with fetal alcohol syndrome
Which of the following is an example of figurative language from “The Bells"? A)“To the turtle-dove that listens, while she gloats/On the moon!" B)“How we shiv
I need help with #4 plzz
What is the answer to these equations -4=8+a and 14=y+11.
PICTURE IS SHOWN HELP
A) 240 cm 2 B) 270 cm 2 C) 318 cm 2 D) 348 cm 2
Describe the FIT formula for developing cardiorespiratory fitness.