jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A. calculate the quantity of heat released when 1.00 g of sulfur is burned in oxygen. b. calculate the quantity of heat released when 0.501 mole of sulfur is bu
Need this ASAP!!! Pls help
Which author is considered the greatest play writer in the English language
please solve! 5x^3+3x−2x^3=3x^3
can anyone help me with my math homework plz
Which one of the following sentences is an example of a metaphor? A. She eats like a bird. B. I'm as hungry as a wolf. C. I am a rock. D. The bre
Une correctamente las parejas. 1. Mbaracay Un refugio silvestre en la frontera de Paraguay. 2. el idioma guaraní Un idioma oficial de Paraguay. 3. la c
Vocabulary power lesson 3 word parts
Which of the following best describes why Montaigne believes it is advantageous that “barbaric” people have no commerce, education, legal or political system, w
152 ? 6394÷42 i don't understand how