rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

four yardequal Blank feet
What were the driving forces behind the industrial revolution
Which term refers to the military dictators who took power in Latin America after the Spanish were driven out? A. conquistadores B. creoles C. caudillos D.
who fought against each other in the crusades?
How well did feudalism establish order in the Middle ages?
What property is shown by the equation? 1. 0 ÷ (–6) = 0
4(3-5)=-2(8-z)-6z what is z
a pine tree measured 40 and 1 over 2 feet tall. Over the next 7 and 1 over 2 years it grew to a height of 57 feet. During the 7 and 1 over 2 years, what was the
Complete the sentences with seem, look or sound and use like or as if when necessary. 1) Quick! Emma's an the phone. She... she's calling from a long way away.
COMPARISON; 1. How is concrete like chocolate 2. How is a shirt like a picture 3. how is an elephant like a cloud