aniyahibbott
aniyahibbott aniyahibbott
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of glue sticks costs $1.75 Mrs. Graydon bought 6 packs of glue sticks for her class.How much money did she spend​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-11-2021

Multiply number of packs bought by the price per pack:

6 x $1.75 = $10.50

Answer: $10.50

Answer Link
averi04 averi04
  • 02-11-2021
she spent 10.50 on glue sticks
Answer Link

Otras preguntas

If y = 3x + 2 find the value of y when X= -3
what is the value of 0 in 302
angelica is a sales representative for an appliance distrabutior. she needs to make at least $5000 in weekly sales of a particular TV model to qualify for a sa
what is 32.330 + 23.559
principles or standards we consider important are known as
What did the Romans name the point of lights that the Greeks called planets?
Write each fraction as a percent 2 __ 10
What are the next two terms in he pattern 3,6,5,10,9,18,17 ?
Eight more than 4 times a number is 12
When you heat a substance what happens to the molecules