Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

what is another way to write this number i-ready 300 +70+5/10+8/100
Which is a better buy? 22 vitamins for $2 or 40 vitamins for $4
This sign for "school" is an example of an arbitrary sign because
Poems are divided into sections called stanzas paraphrases summaries paragraphs
What your dog is trying to warn about when they lick their paws?
Find the volume make it an improper fraction then a mixed number please do a step by step explanation and I will give you brainliest
a Potassium atom has one valence electron and four occupied electron shells. Give the group number and period number of potassium in the periodic table(​
PLEASE HELP!!! Solve for x: 3 over quantity x minus 4 equals 7 over x
Why was there no bill of rights in the original constitution.
Madi volunteered 2hours less than Jill. At what number should the bar for Madi end