Kayla4320
Kayla4320 Kayla4320
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

100 points & brainliest if you get it correct!

100 points amp brainliest if you get it correct class=
100 points amp brainliest if you get it correct class=

Respuesta :

livia68
livia68 livia68
  • 03-11-2021
brand 1 is the better deal. the unit price is $2.14 per lb.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Brand 1

[tex]\\ \sf\longmapsto \dfrac{12.19}{5.7}[/tex]

[tex]\\ \sf\longmapsto 2.14/lb[/tex]

Brand 2

2.15/lb+2=2.17/lb

Brand 2 is a better deal and 2.17lb is the unit price

Answer Link

Otras preguntas

If you only work .2 of a 6 day work week, how many days and hours would that be.
wWho can help me ,please, please!!!Cine ma poate ajuta, va rog, va rog
Which one has a greater volume?
Which artistic creation was helpful in spreading design ideas throughout the Islamic world? A.calligraphy B.ceramics C.rugs
Explain two ways wartime mobilization impacted the domestic lives of citizens in the United States during the early 1940s.
Whats the answer____________________
a meteoroid changed velocity from 1.0km/s to 1.8 km/s in 0.03 seconds. what is the acceleration of the meteoroid
The foxglove plant, seen in the illustration, produces very toxic chemicals that can cause serious illness and death in any organisms that eats the plant. Why d
What is tiny holes on the surface of a plant?
1. The factor that has the greatest impact on your credit score is